Kaş Hakkında

image  Kaş... 

  Karşısında bir yay gibi uzanan Meis Adası, önünde masmavi göz bebegini andıran sularıyla Akdeniz,  etrafını çevirerek kirpiğe benzeyen Toros Dağları. 

  Kaş... 

 Günbatımında güneşin Meis Adasının arkasından batışı; kızıllığın Çukurbağ Yarımadası’na düşüşü ve oradan da heybetli dağların arasında kayboluşu. 

 Kaş... 

 Uzunçarşıda begonvillerle süslü eski rum evlerine büyülenmişcesine bakarken ve penceresinden el dokuması kilimler sarkan halıcıların ahşap dükkanlarının fotoğraflarını çekerken, yokuşun sonunda karşınıza çıkan ve tüylerinizi diken diken eden tarihi Kral Mezarı. 

imageKaş... 

Şehrin kuzeyindeki kayalara oyulmuş mezarlar ile dört bir tarafa serpilmiş Likya lahitlerinde, antik kentin tarihi büyüsünü duyup ürpermemiz. 

Kaş... 

Elinizde şarap kadehiyle günbatımını şiirsel tatla yaşadığınız Anadoludaki denize cepheli tek tiyatro olan Antik Tiyatronun, mehtaptaki büyülü romantik görünümü. Hele sevgilinizle birlikte iseniz, Kaş kelimesinin başındaki 'K' harfinin bulunduğu yerden ayrılarak yavaş yavaş kelimenin sonuna yerleşmesi. 

Kaş... 

Tarihi mirasının ve muhteşem doğal güzelliklerinin ve kusursuz mavisinin korunması için elimizden gelen herşeyi yapmaktan vazgeçmeyeceğimizve gelecek kuşaklara kişiliği olan bir tarihi/turistik belde bırakma sorumluluğumuzun vazgeçilmez ağırlığı. 

image  Kaş... 

  Adı birkez duyulduktan sonra gelmeden edilemeyen; geldikten sonra ayrılınamayan; ayrılmak zorunda kalınsa bile aklımızdan hiç çıkmayan ve ilk fırsatlarda yeniden yeniden kaçılıp gelinen mekanınız. 

  Kaş... 

  Sizin onu sevmemenizin mümkün olmayacağı, fakat onun sizi sevip sevmeyeceğini ancak yaşayarak öğrenebileceğiniz gizemli yer.

X